logo

logo

NOWA i JEDYNA grupa gdzie można nas znaleźć! :) ZAPRASZAMY!!

NOWA i JEDYNA grupa gdzie można nas znaleźć! :) ZAPRASZAMY!!
NOWA i JEDYNA grupa gdzie można nas znaleźć! :) Dzielimy się wiedzą dla dobra zwierząt, które kochamy! ZAPRASZAMY!!!

niedziela, 26 maja 2013

Rozmnażanie chomików?

NOWA i JEDYNA grupa gdzie można nas znaleźć! :) Dzielimy się wiedzą dla dobra zwierząt, Które kochamy! ZAPRASZAMY!! http://www.facebook.com/groups/chomiki.nasza.pasja/ 

https://www.facebook.com/groups/chomiki.nasza.pasja/


Rozmnażanie chomików? Wydaje się to proste, ale wbrew pozorom świadome rozmnażanie to nie taka prosta rzecz. Powoływanie do życia nowych istot to nie zabawa - trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że zwierzęta żyją, czują, cierpią i podejmować pełną odpowiedzialność za to, co się z nimi dzieje.

Co trzeba zrobić by hodować chomiki?

- mieć 18 lat i mieć znaczny głos w podejmowaniu decyzji nt. nowych, futrzastych domowników

- znać dobrze genetykę i biologię chomików (brak znajomości genetyki może sprawić, że łącząc chomiki posiadające geny letalne, możemy otrzymać potomstwo śmiertelnie chore, pozbawione oczu, łapek, etc.! wbrew pozorom to nie jest rzadkie: jest wiele mutacji u chomików, które połączone dają fatalne skutki! z kolei połączenie zbyt starych osobników może spowodować nawet ich śmierć!)

- dostać się do związku hodowców chomików

- mieć grubych kilka setek (tysięcy) w portfelu na rozpoczęcie hodowli (rodowodowe zwierzęta, odpowiednie klatki, zbilansowana karma,  weterynarz.... wszystko kosztuje i nie są to małe pieniądze; 'słodkich kluseczek' w miocie często jest kilkanaście... domów szuka całe mnóstwo chomików... a już po ok. 5-6 tygodniach od urodzenia każdy jeden z nich MUSI mieć osobną przestronną klatkę!)

- sprowadzić rodowodowe zwierzęta (aby rozmnażać zwierzęta zdrowe, ze znanym genotypem, świadomie. nie rozmnaża się zwierząt kupionych z sklepie, z niewiadomym genotypem i pochodzeniem)

- stale bogacić swoją wiedzę! :)

Nie rozmnażaj zwierząt nie mając na to pieniędzy, stosownej wiedzy i będąc dzieckiem! Nie krzywdź! Zwierzęta będą Ci za to wdzięczne :)