logo

logo

NOWA i JEDYNA grupa gdzie można nas znaleźć! :) ZAPRASZAMY!!

NOWA i JEDYNA grupa gdzie można nas znaleźć! :) ZAPRASZAMY!!
NOWA i JEDYNA grupa gdzie można nas znaleźć! :) Dzielimy się wiedzą dla dobra zwierząt, które kochamy! ZAPRASZAMY!!!

niedziela, 26 maja 2013

Dobre kółko to podstawa!

NOWA i JEDYNA grupa gdzie można nas znaleźć! :) Dzielimy się wiedzą dla dobra zwierząt, Które kochamy! ZAPRASZAMY!! http://www.facebook.com/groups/chomiki.nasza.pasja/

https://www.facebook.com/groups/chomiki.nasza.pasja/W zbyt małym kołowrotku chomik biega wygięty niszcząc swój delikatny kręgosłup. Nie skazuj swojego zwierzątka na cierpienie - sprawdź, czy w kołowrotku, który mu oferujesz biega on wyprostowany. Minimalna średnica kołowrotka dla chomika karłowatego to 20cm, dla chomika syryjskiego 27cm - oczywiście wszystko zależy tu od zwierzęcia - są chomiki, dla których kołowrotek o wymiarach minimalnych nadal będzie za mały! 
ROZMIAR MA ZNACZENIE!

Bardzo dobre, uniwersalne są kołowrotki o średnicy 27-29cm - nadają się one nawet dla dużych chomików syryjskich, ale i mały chomik Roborowskiego chętnie skorzysta z takiej bieżni :)

Ważne jest również zadbać o to, by kupowany kołowrotek był 'pełny' - tzn. nie miał szczebelków, a gładką litą bieżnię. Pręty są bardzo nieprzyjazne dla chomiczych łapek i mogą prowadzić do ich urazów i złamań!

* porównanie kołowrotków by Kaskas + modyfikacje własne :)