logo

logo

NOWA i JEDYNA grupa gdzie można nas znaleźć! :) ZAPRASZAMY!!

NOWA i JEDYNA grupa gdzie można nas znaleźć! :) ZAPRASZAMY!!
NOWA i JEDYNA grupa gdzie można nas znaleźć! :) Dzielimy się wiedzą dla dobra zwierząt, które kochamy! ZAPRASZAMY!!!

środa, 29 maja 2013

Kąpiele - te złe i te dobre

NOWA i JEDYNA grupa gdzie można nas znaleźć! :) Dzielimy się wiedzą dla dobra zwierząt, Które kochamy! ZAPRASZAMY!! http://www.facebook.com/groups/chomiki.nasza.pasja/ 

https://www.facebook.com/groups/chomiki.nasza.pasja/


 Nie kąp chomika!

Tak, to prawda - chomiki potrafią pływać. Ale nie próbujcie tego nigdy! Zwierzątko na wodzie nie utrzyma się zbyt długo i może się utopić. Poza tym jest to dla niego naprawdę ogromny stres. Chomiki nie delektują się pływaniem - one w wodzie walczą o życie!! Pływanie nie leży w naturze chomików - to zwierzęta półpustynne. Co więcej, obecnie hodowane zwierzęta nie są tak odporne jak ich przodkowie i nawet jednokrotna kąpiel może doprowadzić do zapalenia płuc, a w konsekwencji do śmierci. Nie czyńmy więc krzywdy naszym małym przyjaciołom!


Chyba wyraźnie widać, że zwierzęta na filmie są przerażone sytuacją, w jakiej się znalazły...


Chomik jest zwierzęciem bardzo czystym i sam radzi sobie z higieną swojego ciałka. Na pewno co chwilę obserwujecie jak chomiczek łapkami i jęzorkiem pracowicie czyści swoje futerko. Jeśli chcemy mu sprawić przyjemność - zafundujmy mu w klatce kuwetkę wypełnioną piaskiem dla gryzoni (piasek dla gryzoni i pył to nie jest to samo! polecamy piaski dla gryzoni z firm Beaphar i Versele-Laga). Nasz podopieczny chętnie z takiego piasku skorzysta: chomiki karłowate urządzając sobie swoistą piaskową kąpiel która poprawi kondycję ich futerka, a syryjskie jako wspaniałą zabawkę do przekopywania :) Wiele zwierząt również siusia do piasku, co znacznie ułatwia sprzątanie w klatce.

Poniżej chomiki dżungarskie zażywające piaskowej kąpieli